RSS

Osama Bin Laden nuk ka vdekur(FOTO)

02 Maj

Pas disa diskutimeve me qeverinë pakistaneze, një grup i vogël i forcave speciale amerikane US Navy Seals, mori udhëzimet e detajuara- kapeni Osama bin Laden, gjallë a vdekur.

Sipas dëshmitarëve, operacioni nisi që mëngjesin e së dielës. Rojet e bin Laden hapën zjarr nga çatia e shtëpisë së rrethuar me mure të larta dhe një nga katër helikopterët e përdorur nga forcat amerikane u rrëzua.

Një nga 11 djemtë e Osamës është mes të vdekurve.

Gjatë operacionit që zgjati 40 minuta, thuhet se Bin Laden u qëllua në kokë ndërsa po evitonte kapjen gjallë të tij. Tre persona të tjerë u vranë, mes tyre një grua, që mendohej se po përdorej si mburojë njerëzore.

Asnjë amerikan nuk u plagos, por ata patën një problem. Helikopteri ishte dëmtuar, ndaj ata i vunë flakën. Trupat speciale u detyruan ta mbanin në duar trupin e bin Laden.

Por duket se të gjitha këto të dhëna janë vetëm gënjeshtra, këtë më së miri e tregon fotoja më poshtë.
Këtu shihet se fotoja që thuhet që u bë pas vdekjes se Bin Laden është e punuar me PhotoShop apo diqka të tillë madje me një kualitet shumë të dobët.Sipas kësaj fotoje ka gjasa që Bin Laden vazhdon të jetojë.

Advertisements
 
Lini një koment

Postuar nga më Maj 2, 2011 te Uncategorized

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: